Jak najít jehlu v kupce sena?

29. ledna 2013 v 17:56 | Inny |  articles
Důvod proč píšu tenhle článek, je komentář jedné slečny Kattie z blogu uncertainangel.blog.cz. Zaujala mě hned první věta Úprimne si vážim ľudí, ktorí dokážu byť optimistickí - nájdu aj v tom "najčiernejšom" to "najbelšie".. Vzpomněla jsem si, jak nenávidím tragický lidi. Tím myslím lidi, kteří dělaj ze všeho něco co to není - to horší. Co na všem vidí jen to špatný nebo si dělají schválně ze života telenovelu. Snaží se tím na sebe upozornit a většinou se jim to i daří. Pořád a pořád dokola lidem okolo sebe vypráví jak je jejich život hroznej a přitom nevidí ty světlé stránky. Né, oni je ani nechtějí vidět. Žijou si ten svůj smutnej svět, užívají si lítosti druhých a nepřipouští si jiné možnosti. Takový lidé mi umí fakt pokazit den. Nemám je ráda. Zní to divně, ale tím svým nekonečným pesimismem mě hrozně otravují a strašně nerada je poslouchám. Většinou všem říkám co si myslím, ale k těmhle lidem se snažím být milá i citlivá i když bych jim upřímně ráda dala přes hubu a řekla ať se proberou, protože si myslím, že jim ani nic jinýho nepomůže. Můžete se snažit jak chcete, ale oni žijí v tý svý bublině vzdoru, že nic nemůže být dobrý a nechtějí to rozmuluvit. Já sem spíš realista. Nejsem ani moc optimistická, ale ani pesimistická. Jsem to prostě já. Říkám co si myslím, i když to lidem není příjemný a jestli mě za to nemají rádi tak je to jejich věc. V tomhle světě, téhle společnosti je hrozně málo upřímnejch lidí, ale já se snažím být jedna z nich a myslím si, že je to tak správné.


Taky se možná ptáte proč takovej název článku. No.. vrací mě to zpět k tomu komentáři od Kattie. Lidi by měli na všem hledat něco pozitivního, nebo se o to aspoň pokusit. Neužírat se vším špatným a kazit si tím náladu. Tak schválně, nikdy jsem snad nikoho neslyšela větu "život je fér". Jasně, že není. Je kolem nás spoustu zlých i dobrých věcí a spousta těch zlých věcí se může komukoliv přihodit, ale právě to co jsme prožili, a především ty špatné věci, z nás dělají to, kým jsme. Na všem hledej světlo!

Inny..

 


Komentáře

1 uncertainangel | Web | 29. ledna 2013 v 18:26 | Reagovat

Ďakujem a vážim si, že ťa môj komentár zaujal.. aj ja som verná úprimnosti a tiež realistka.. ako som už predtým písala.. máš pravdu.. mala by som sa vzchopiť ;)
Kattie

P.S.: Neber to, že som takáto "pesimistická" stále.. respektíve, že som taká odjakživa...len jednoducho.. stalo sa niekoľko vecí - zmien v mojom živote.. no útechu, či pochopenie nečakám.. Je to môj problém a keď to chcem zmeniť, musím začať od seba.. ak to nebudem chcieť zmeniť ja, ostatní sa môžu aj na hlavu postaviť ;)

2 uncertainangel | Web | 29. ledna 2013 v 18:45 | Reagovat

Áno ;) Poznám pocit "šťastia", že v tom jednoducho nie si sama.. sú tu ľudia s podobnými problémami.. je to skvelý pocit :))

P.S.: Tvoje komentáre ma vždy potešia a čítam ich s úsmevom na tvári :3 :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama