Hobbit: Neočekávaná cesta

27. ledna 2013 v 12:10 | Inny |  movies

Hobbita natočil režisér a producent Peter Jackson na různých lokalitách Nového Zélandu a ve wellingtonských Stone Street Studios podle románu Hobit aneb cesta tam a zase zpátky britského spisovatele J. R. R. Tolkiena. Natáčet se začalo 21. března 2011 a točilo se 266 dní (v průměru). Rozpočet filmu byl asi 300 milionů. Světová premiéra byla 14.prosince 2012. U nás v česku byla už o den dřív.


Ačkoliv je kniha poměrně tenká, film je rozdělen na 3 dost dlouhé části (Neočekávaná cesta, druhý s podnázvem The Desolation of Smaug a třetí Tam a zase zpátky). První díl trvá dvě a půl hodiny a musím přiznat, že jsem od něj očekávala víc. Celý děj mi přišel zdlouhavý a dlouho trvalo než se začalo něco záživného dít. Hobbit se mi líbil, ale po jeho shlédnutí jsem byla trochu zklamaná. Jednoduše řečeno, zatím u mě pořád vde Pán prstenů. Druhý díl snad překvapí.


Bilba Pytlíka (hlavní postavu) osloví čaroděj Gandalf Šedý a díky němu se ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Trpaslící chtějí ziskat zpět své království Erebor, které jim mnoha lety zabral drak. Tím pro Bilba začíná dobrodružná cesta při které ho čeká plno nástrah - skřeti, kouzelníci, zlobři.. Cestou jeskyněmi potká Bilbo Gluma a získá jeho prsten. Na téhle cestě Bilbo překvapí sám sebe svojí odvahou a lstivostí.

Inny..


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama